דיאטה בקיץ

הקיץ מגיע ואיתו נגמרים התרוצים שמנעו מאתנו לרזות בחורף.
כמו בכל עונה בשנה, גם בקיץ יש סיבות שיהיה יותר קל לרזות וסיבות שיקשו עלינו לרזות. בכתבה ננסה לסקור את הסיבות לכל אחד כך שנוכל לדעת עם מה עלינו להתמודד כשאנחנו רוצים לרדת במשקל בקיץ.
חשוב לזכור שלא חשוב מה העונה בשנה, חשוב כשרוצים לרזות להקפיד לצרוך תזונה מאוזנת ומגוונת שמכילה את כל אבות המזון ולא לוותר על מאכלים עשירים בחלבון ומזונות עשירים בוויטמינים כגון מזונות עשירים בברזל או מזונות עשירים במגנזיום שלא תמיד קל לשלב בתפריט.

מדוע קל להתחיל לרזות לקראת הקיץ?

מצב רוח טוב יותר

לקראת הקיץ הימים מתחילים להתארך מה שגורם לעליה ברמת הפרשת חומר בשם סרוטנין במח שגורם לנו לחוש יותר רגועים, יותר שבעים ובמצב רוח טוב יותר, עובדות שללא ספק יקלו על ההרזיה.

השפעת הטמפרטורה

גם לטמפרטורה העולה השפעה כי היא מגבירה את תחושת ההתעוררות והרעננות המוכרות לנו בתחילת הקיץ.

פעילות גופנית

תחושת האנרגתיות המוגברת בשילוב מזג האויר הנעים יותר מאפשרים לנו לעסוק יותר בפעילות גופנית מחוץ לבית. לא רק הליכה או ריצה לשם ספורט אלא גם יותר טיולים רגליים בחיק הטבע למשל. דבר שממילא אפשרי יותר בגלל החופשות בקיץ.

מזונות קרים

כמובן שבקיץ כשחם קל יותר לאכול סלטי ירקות חיים שמקלים על מתן נפח דל קלוריות לדיאטה כולה. גם מאכלי חלב נאכלים ביתר קלות בקיץ, ועם שפע מוצרי החלב הדיאטטים הקיימים היום בשוק – בהחלט יש מה לנשנש, אפילו ללא "חטאים גדולים", בין הארוחות. לא רבים יודעים שמוצרי חלב גם נחשבים מזונות עשירים ב-B12. אפילו הגלידות נכללות בקטגוריה הנ"ל היות והתפתחות סוגי וטעמי הגלידות הדיאטטיות רק הולך וגדל.

חוסר תאבון

כמובן שהחום גם גורם לנו לאכול פחות. כולנו מכירים את התחושה של הימים החמים בהם אין לנו כל כך תאבון.

בגדים קצרים

הבגדים הקצרים בקיץ לא מאפשרים לנו להסתיר באותה יעילות את מה שהיינו רוצים להסתיר, ומכריחים אותנו להתמודד יום יום מול האמת במראה!

גם הרצון ללבוש את בגד הים ולהרגיש נח בים יכול לספק לנו עוד זריקת עידוד ומוטיבציה להצליח הפעם יותר.

מדוע בקיץ קשה לרזות?

פירות הקיץ

מבחינת מאכלים – צריך לעמוד בפיתויי פרות הקיץ, וזה כלל לא קל. מה בא יותר בקיץ לאכול אם לא אבטיח צונן?
נכון, חשוב לאכול פירות לא רק בגלל הויטמינים והמינרלים שהם מכילים, אלא גם כי אילו שעשירים בויטמין C עוזרים לספיגת הברזל כשאוכלים מזונות עשירים בברזל. אולם הפירות מכילים כמות סוכר רבה, ולכן הם מכילים לא מעט קלוריות ואם נגזים באכילתם, הם יכולים בהחלט להעשיר את התפריט שלנו בקלוריות עודפות, שימנעו את הירידה הנכספת במשקל.

חופשות וחופשים

לחופשים ולחופשות בקיץ יש גם צדדים פחות מוצלחים מאשר אפשרות הגברת הפעילות הגופנית. בתי המלון והנסיעות לחו"ל יכולים להיות מכשול אמיתי בנסיון לרזות אם לא חשבנו עליהם מראש ותכננו מה והיכן לאכול.
הקיץ הוא גם זמן השיא מבחינת אירועים, חתונות וכו'…

בגדי הים

לפעמים החשיפה המוגברת לגוף שאנחנו לא שבעי רצון ממנו במראה בגלל הביגוד הקצר או בגד הים, לא מעוררת מוטיבציה לרזות אלא עושה את ההיפך:  מעוררת דכאון ויאוש.

כעת נשאר לנו לשקלל את כל הנתונים, לטפל במה שמקשה ולנצל את הסיבות שמקלות עלינו לרזות בקיץ, ולהתחיל לפעול להשגת המטרה

שתף
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x