מאכלים עם ברזל ו-b12

הפעם אנו רוצים להסביר על החשיבות של ברזל, מדוע חשוב להקפיד לאכול מספיק מאכלים עם ברזל ומה קורה אם לא מקפידים על כך. אם אתם רוצים לאכול בריא, אלה הדברים שרציתם לדעת על ברזל, תזונה ומה שביניהם.

עייפים? אולי חסר לכם ברזל

אם אתם לא ישנים מספיק, כדאי שתדעו ששינה מספקת תורמת הרבה לבריאות טובה. אבל לא תמיד עייפות פירושה שאתם לא ישנים מספיק. זהו אחד הסימפטומים הכי מתסכלים והכי לא נעימים שקורים, כאשר לא מקפידים על תזונה נכונה, עייפות ותשישות ברמה בלתי נסבלת. הקפידו לשלב בתזונה שלכם מאכלים עם ברזל ו- b12 ותשימו לב לשינוי דרמטי.

תוכלו את זה ותרגישו הרבה יותר ערניים

כדי להרגיש הרבה יותר ערניים, מלאי חיים, איכלו מספיק מזונות עשירים בברזל. בבשר ויתר מאכלים מהחי יש הרבה מהמינרל החשוב לבריאות הזה. אך מכיוון שבשר מעלה את הכולסטרול, הקפידו לשלב בתזונתכם גם מאכלים עם פחות שומן ופחות כולסטרול, כמו דגים. דג טונה מקופסא זה דבר שלכל אחד יש בבית. דרך מומלצת לשמור על הבריאות ולהרגיש בכל בוקר, הרבה יותר רעננים, מרוצים ומלאי אנרגיה. חשוב לקטנים, חשוב לגדולים.

זה טוב לדם שלכם

אז אמרנו שטוב לאכול דגים כמו טונה, שיש בהם שפע ברזל. אבל דגי ים מסוג זה טוב לאכול מפני שהם מכילים גם מרכיבים תזונתיים חשובים אחרים. הידעתם למשל שיש הרבה אומגה 3 בדגים? אבל אם נחזור לנושא המרכזי שלנו, אז טוב לדעת שהברזל מאוד חשוב לדם שלכם, שלנו, של כולנו. התפקיד המרכזי של מינרל חשוב זה איננו להפוך את הגוף שלנו לחזק כמו ברזל. אבל לא צריך להיות סופרמן או בודי בילדר, כדי להזדקק לתזונה מאוזנת. ברזל בגוף מצוי בראש ובראשונה בדם, בכדוריות האדומות ליתר דיוק. מטרתו היא לסייע בקשירת החמצן לדם ומכאן, הוא בעצם חשוב לנו בכל נשימה ובכל שאיפה. בזכותו, כל מקום בגוף מקבל את החמצן, החיוני לחיים. לא רק לריאות אלא ממש לכל תא ולכל רקמה בגופנו. מלבד עייפות, אנמיה, כלומר חוסר דם וחוסר בברזל, עלולים להשפיע על איכות החיים. ללא ברזל נרגיש עד מהרה שקשה לנו לנשום, לפעמים העור יהיה חיוור ונתקשה לבצע פעילות גופנית ואפילו מאמץ קל ייראה לנו מתיש. צריכה של פעמיים או שלוש בשבוע של דגים כמו טונה תסגור לכם את הפינה הזאת.

ברזל, לא חכם לוותר עליו

מאוד חכם מצדכם שלא לוותר על ברזל, מתוך שלל מרכיבי מזון בריאים. אם אתם אוהבים טעמים מעודנים, לכו על פילה טונה. אם אתם רוצים לצרוך סיבים תזונתיים, שמשפרים את תהליך העיכול, כדאי לשלב בתזונה גם קוואקר, שיבולת שועל. זה מאכל שיש בו לא מעט ברזל וגם מועיל מאוד לעיכול. בנוסף, טוב לדעת שגם בחלבה יש הרבה הרבה ברזל, אבל אם אתם רוצים להפחית סוכר, פשוט אכלו טחינה, עם דגש על טחינה גולמית איכותית שאפשר לערבב עם תבלינים לפי טעמכם.

אז למה עוד חשוב לנו לשלב הרבה ברזל בתזונה?

  1. למשל מפני שהוא חיוני לתהליכי גדילה והתפתחות.
  2. הוא חשוב מאוד לילדים, חיוני לנשים מניקות ולאחר לידה.
  3. בכל גיל, הוא תורם למוח ושומר אותו חד וממוקד.
  4. מלבד טונה, גם ביצים עשירות בברזל. זו הסיבה שמומלץ מדי פעם ליהנות מסלט טונה וביצים – גם טעים, גם בריא!
  5. סלט ירוק, עם ירקות ירוקים וטונה גם הוא מהווה בחירה טובה. בכל מרכיביו יש שפע ברזל שנספג טוב בדם.
שתף
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x