קציצות טונה אפויות, טעימות ובריאות

מאכל מקובל מאוד, הנחשב גם לאהוב על ידי ילדים הינו קציצות. מנהג הוא לטגן קציצות, לעיתים בשמן עמוק ולעיתים בשמן שאיננו עמוק. ניתן להכין אותן מבשר בקר, מבשר עוף או הודו בתוספת ביצים, פירורי לחם ותבלינים שונים. אבל אין שום סיבה שלא לנסות מפעם לפעם דבר מה אחר. מדי פעם כדאי להשאיר את הבשר בצד ולבחור כחומר גלם מרכזי דבר מה אחר, דג טונה למשל. ואם כבר משקיעים ומכינים קציצות מטונה, אז למה שלא לוותר על הטיגון? במקום זאת, אפשר לנסות קציצות טונה אפויות. מסתבר שהן לא רק די קלות להכנה אלא שהן גם טעימות מאוד וגם בריאות.

קציצות טונה אפויות, דלות בשמן מרובות בבריאות

על מנת להכין קציצות טונה אפויות לא צריך איזה שהם חומרי גלם מסובכים או נדירים. השימוש הוא במרכיבים שיש בכל מטבח ובכל סופר. המרכיב העיקרי הינו דג הטונה, כמובן. יש להצטייד לצורך כך בכמה קופסאות שימורים איכותיות, בהתאם למספר הקציצות שרוצים להכין. אגב, אם רוצים קציצות טונה שתהיינה עוד יותר בריאות, אפשר בהחלט לבחור טונה במים. כך מקבלים מאכל טעים מאוד, דל בשמן ומרובה בבריאות. אבל גם אם משתמשים בשימורי טונה בשמן, אפשר בהחלט לסנן את הדג ולהשאיר את השמן בחוץ. בצורה כזאת מקבלים מעדן דל קלוריות אך באותו הזמן גם טעים ובריא ובקיצור – מומלץ מאוד.

הוסיפו רוטב ושדרגו את הקציצות

הטעם הנהדר של קציצות טונה אפויות נחשב למעודן. אפשר לאכול אותן כפי שהן והן הולכות נהדר גם לצד תוספות שונות. אבל אם מתחשק לשדרג, אין כל בעיה. ניתן להכין קציצות טונה ברוטב בקלי קלות. כדי להכין את הקציצות עם הרוטב מכינים פשוט את הקציצות בדרך הרגילה (פירוט בהמשך). לאחר מכן, מכינים רוטב שאתם או שהילדים אוהבים. על הקציצות המוכנות יוצקים את הרוטב בכמות המועדפת עליכם וזה הכל. זה הזמן לאכול בתיאבון!

קל ופשוט להכנה

קציצות הן מאכל פשוט למדי להכנה. גם קציצות טונה אפויות אינן יוצאות מכלל זה ונסביר בקצרה איך מכינים. אגב, אפשר להכין אותן ביחד עם הילדים שייהנו מאוד מהעיסוק בחומרי הגלם הללו. אז איך הולך מתכון קציצות טונה פשוט ומוצלח: קודם מכינים את כל החומרים. הבסיס מורכב משלוש קופסאות של טונה רגילה (לא חריפה, ללא רוטב). כאמור, אפשר לבחור טונה בשמן או טונה במים כרצונכם. על כל שלוש קופסאות מוסיפים גם שתי ביצים וחופן פירורי לחם (על פי הדחיסות הרצויה של הקציצות, כפי שאתם אוהבים. אפשר גם להוסיף בצל קצוץ וכמובן גם תבלינים על פי הטעם המועדף של בני הבית. לבלילה שכוללת את הטונה, בצל שטוחנים במעבד מזון, ביצים ופירורי לחם ניתן להוסיף מעט פטרוזיליה, פלפל גרוס, צנוברים קלויים טחונים. אפשר להוסיף גזר מרוסק או תפוח אדמה מרוסק. יש הרבה מאוד אפשרויות.

אם מכינים קציצות טונה לילדים, מקובל להכין את הקציצות כמה שיותר טבעיות או "נקיות", ולא יותר מדי מתובלות. את הבלילה של כל החומרים יש לערבב היטב ומומלץ להניח למספר דקות במקרר, כדי שהקציצות תתגבשנה מעט. לאחר מכן מכינים מהבלילה קציצות בגודל הרצוי לכם. את הקציצות מומלץ להניח על גבי נייר אפיה או לחילופין, לרסס את התבנית במעט תרסיס שמן (להפרדה קלה). את הקציצות יש לטגן בחום בינוני במשך כחצי שעה לערך. אם מוסיפים רוטב, ניתן במקום לצקת את הרוטב על הקציצות המוכנות לעשות אחרת. ניתן לחמם את הקציצות המוכנות בתוך סיר או מחבת עם הרוטב.

שתף
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x