באנר תועלות סלמון

אומגה 3 – חומצות שומן מופלאות עם אינספור יתרונות!

כשאומרים אומגה 3 האסוציאציה שתעלה לנו בראש הרבה פעמים תהיה – דגים!
אומגה 3 היא אחד הרכיבים המשמעותיים כשבאים לדבר על דגים ועל יתרונותיהם התזונתיים והבריאותיים הידועים והמוכרים.

תועלתם הבריאותית של חומצות שומן מסוג אומגה 3 נחקרה וממשיכה להיחקר בתחומים רבים כגון: מחלות לב וכלי דם, דלקות שונות, מצב רוח או התפתחות קוגניטיבית של עוברים (כשהאם בהריון צורכת אותה) וילודים (כשהאם המניקה צורכת אותה או בהמשך הילדים עצמם).

ההשפעה על המח וההתפתחות הקוגניטיבית נובעת בין השאר מהעובדה שהמח מורכב ברובו משומן והן מהוות מרכיב משמעותי מאותם שומנים בהרכבו. מלבד זאת נמצא במחקרים שיש להן השפעה על תפקודי העברת המידע במח ולכן ישפיעו על הקוגניציה, יכולות הלמידה ומנת המשכל. נמצא גם שכשהן לא נצרכו במידה מספקת, התפתחות המח והתפקוד הקוגניטיבי נפגעו. קיימים גם מחקרים שמראים שאצל ילדים שאובחנו עם הפרעות קשב וריכוז, היה ריכוז אומגה 3 בדם נמוך יותר מאשר אצל ילדים שלא אובחנו עם הפרעות קשב וריכוז, וכשהוסיפו להם אומגה 3 נמצא שיפור משמעותי בקשב ובלמידה במספר תחומים.

ניתן להשיג במזון אומגה 3 במקורות מהצומח (אומגה 3 מסוג ALA) כגון בזרעי פשתן, זרעי צ'יה, אגוזי מלך או סויה, או במקורות מהחי (אומגה 3 מסוג DHA ו- EPA  שאותן הגוף מנצל יותר ביעילות) כגון דגי סלמון, הליבוט, מקרל, סרדינים, טונה או דגי בריכות כגון  .

כחלק מהתזונה הים תיכונית המומלצת כתזונה המיטיבה ביותר ע"י משרד הבריאות, מומלץ לצרוך דגים בצורה מגוונת כחלק מתפריט מאוזן ובריא ויש לכך חשיבות רבה במיוחד מאחר והוא מכיל ברזל אשר חשוב עבור נשים בהריון, מניקות וילדים.

אומגה 3 בדגים היא רכיב חשוב במיוחד, אך דגים מכילים רכיבים חשובים נוספים. דג הסלמון למשל מכיל 665 מ"ג אומגה 3  ל- 100 גר' דג והוא גם עשיר בחלבון איכותי החשוב לגדילה ומהווה מקור טוב לוויטמינים ומינרלים רבים.

סידרת " MIX סלמון" הינה דרך נהדרת לשלב סלמון בתפריט בקלות ובמגוון טעמים כחלק מארוחה מוכנה ומזינה שמכילה גם תוספת של פחמימה וירק. 

הארוחה מגיעה באריזה נוחה וקלה לפתיחה ולמרות היותה בקופסה היא אינה מכילה חומרים משמרים.

שתף
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x